Home > Fotbal > Meci nul pe National Arena între Rapid și Farul

Meci nul pe National Arena între Rapid și Farul

rapid-farul-liga-1

Rapid și Farul au remizat în această seară pe National Arena, scor 0-0, într-o partidă din etapa a 3-a a ligii 1.

În prima repriză, ocaziile mai importante le-au aparținut marinarilor. Mai întâi șutul lui Castenada de la 25 de metri din minutul 35 a trecut milimetric pe lângă poartă. Apoi, Jefte a scăpat singur cu portarul, însă șutul său a fost respins providențial de portarul Moldovan.

În partea secundă, Mazrouk a avut și el o ocazie mare pentru giuleșteni în minutul 66, însă șutul său la colțul lung din interiorul careului a fost reținut în cele din urmă de Tordai.

Rapid: Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, Dandea, Morais – Crepulja, Albu, Ilie (65′ Panoiu) – Carnat, Bălan (65′ Bnou), Hlistei (80′ Moise). Antrenor: Mihai Iosif;

Farul: Tordai – Dussaut, Larie, Dobrosavlevici, De Nooijer (71′ Buta) – Pires, Mladen, Castaneda (61′ Grameni) – Andronache (46′ Chițu), Jefte (77′ Bodisteanu), Pitu (70′ Petre). Antrenor: Gheorghe Hagi;

Arbitru:

Haţegan Ovidiu –  Ghinguleac Radu, Gheorghe Sebastian;

Farul: 45+4′ Dobrosavlevici, 56′ Castaneda;

Cu acest egal, Rapid se menține pe primul loc cu 7 puncte, iar Farul urcă pe 3 cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Farul va primi vizita celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.