Home > Tenis > Încă o victorie pentru Patricia Țig la Jurmala

Încă o victorie pentru Patricia Țig la Jurmala

Patricia Țig, nr. 264 WTA, a întâlnit-o în această după amiază pe ucraineanca Anhelina Kalinina, nr 139 WTA, în turul doi al turneului de la Jurmala.
În prima jumătate a setul unu s-a mers cu serviciul până la 3-3. Ucraineanca a izbutit primul break, însă în game-ul imediat următor Patricia a făcut re-break. Finalul de set i-a aparținut româncei care a mai câstigat două game-uri la rând și odată cu ele și primul set, 6-4.
Kalinina a început mai bine setul doi și s-a distanțat la 2-0. A urmat apoi o serie de 4 game-uri la rând câstigate de sportiva noastră. Ucraineanca nu a cedat lupta și a egalat la 4. Ca și în primul set, finalul i-a aparținut Patriciei care a reușit două game-uri la rând și si-a trecut și acest set în cont cu scorul de 6-4
Patricia Țig o învinge pe Anhelina Kalinana, 6-4, 6-4 într-o oră și 15 minute. Ea o va întâlni în sferturi pe învingătoarea dintre Anastasia Potapova și Diana Marcinkevica.