Home > Fotbal > Inter la al treilea egal consecutiv în Serie A

Inter la al treilea egal consecutiv în Serie A

Inter a remizat în această după-amiază 1-1 pe teren propriu cu Cagliari. Echipa din Milano se află la cel de al treilea egal consecutiv în Serie A.

Ultimul sosit în echipa lui Antonio Conte, Ashley Young venit de la Manchester, a centrat oerfect de pe partea dreaptă pentru Lautaro Martinez care a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Dar Radja Nainggolan, împrumutat de la Inter, a egalat cu un șut de la distanță deviat.

Golgheterul Martinez a fost eliminat în minutele de prelungiri pentru două cartonașe galbene primite în decurs de câteva secunde, al doilea pentru proteste.

Pasul greșit a lui Inter îi oferă lui Juventus șansa de a-și extinde conducerea în vârf la șase puncte atunci când se deplasează Napoli diseară de la ora 21:45.

Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”