Home > Fotbal > Juventus o învinge clar în derby-ul orașului pe Torino

Juventus o învinge clar în derby-ul orașului pe Torino

juventus-torino-serie-a

Juventus a învins-o în această seară pe teren propriu în derby-ul orașului pe Torino, cu scorul de 4-1 (2-1), într-o partidă contând pentru etapa a 30-a din Serie A.

Paulo Dybala a deschis scorul în minutul 3 pentru gazde. Juan Cauadrodo a majorat avantajul lui Juve în minutul 29. Andrea Belotti a redus din diferență dintr-un penalty în prelungirile primei reprize.

Cristiano Ronaldo a făcut 3-1 în minutul 61. Autogolul lui Djidji Koffi din minutul 87 a stabilit scorul final, 4-1.

Cu această victorie, Juventus acumulează 75 de puncte și ajunge la un avantaj de 7 puncte avans în fruntea clasamentului în fața lui Lazio care are un meci mai puțin disputat. Torino este pe 15 cu 31 de puncte.

Etapa viitoare, Juve va juca în deplasare cu Milan, iar Torino va primi vizita Bresciei.