Home > Fotbal > Pușcaș înscrie un gol și oferă două pase decisive pentru Reading contra lui Luton

puscas-gol-reading

Internaționalul român, George Pușcaș a înscris în această seară un gol și a oferit doua pase decisive pentru formația sa Reading.

Formația din Champhionship a învins-o fără drept de apel în deplasare pe ultima clasată Luton.

Jucătorul român i-a pasat excelent lui Meite în mintul 17, acesta reușind să deschidă scorul. Același Meite a mai reușit să înscrie de încă două ori până la pauză.

Pușcaș a făcut 4-0 în minutul 57. Același Meite a închis tabela patru minute mai târziu din pasa românului.

Cu acest succes Reading urcă pe locul 13 în Championship, iar Pușcaș acumulează 10 goluri în liga secundă engleză și alte trei pase decisive.