Home > Fotbal > Juventus scoate în prelungiri un egal cu Milan în prima manșă a semifinalelor Cupei Italiei

AC Milan și Juventus Torino au remizat în această seară pe San Siro în prima manșă a semifinalei din Cupa Italiei.

Milan și Juventus au terminat la egalitate 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 61 prin Ante Rebic. Însă, din cauza eliminării lui Theo Hernandez din minutul 71 pentru cumul de cartonașe, milanezii au fost nevoiți să se retragă în defensivă. Eforturile ofensive ale lui Juventus au fost răsplătite în minutele de prelungire ale partidei. Calabria a comis hent în careu, iar campioana Italiei a primit penalty. Cristiano Ronaldo a înscris cu siguranță și a restabilit egalitatea.

După acest egal, Juve pornește cu prima șansă pentru calificarea în finală înaintea returului de pe teren propriu datorită golului marcat în deplasare.

Meciul retur se va disputa pe data de 4 Martie de la ora 21:45.

De menționat că portughezul Cristiano Ronaldo se află la al 11-lea meci consecutiv în care înscrie pentru Juventus.