Home > Fotbal > Liderul Inter ținut în sah pe San Siro de Atalanta

Liderul Inter ținut în sah pe San Siro de Atalanta

Liderul Inter a ratat șansa de a distanța la trei puncte în vârful Serie A, trupa lui Antonio Conte fiind încurcată acasă de Atalanta.

Lautaro Martinez a fructificat pasa lui Romelu Lukaku pentru a înscrie cel de al 17-lea gol al sezonului aducând pe Inter în avantaj după doar patru minute pe San Siro.

Atalanta a dominat în repriza a doua, iar Robin Gosens a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 75.

Samir Handanovic a apărat pe final un penalty executat de Luis Muriel, evitând înfrîngerea cu Atalanta.

Inter ajunge la 12 partide fără înfrângere în campionat de la singura lor sincopă a sezonului, în fața lui Juventus, în Octombrie. Campiona poate urca însă pe primul loc cu victoria asupra Romei Duminică de la ora 21:45.

Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”