Home > Fotbal > Manchester câstigă clar în deplasare la Brighton și se aproprie de locurile de Champions League

manchester-brighton-premier-league

Manchester United a învins-o în această seară în deplasare pe Brighton cu scorul de 3-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 32-a din Premier League.

Mason Greenwood a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 16. Bruno Fernandes a dublat avantajul lui United în minutul 29. Același Fernandes a închis tabela la 3-0 în minutul 50.

Cu această victorie, Manchester United urcă pe locul 5 cu 52 de puncte, cu doua mai puțin decât Chelsea, care are un meci mai puțin. Brighton este pe 15 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, Brighton va juca în deplasare cu Norwich, iar Manchester va primi vizita lui Bournemouth.