Home > Fotbal > Lazio întoarce rezultatul cu Torino și continuă cursa pentru titlu în Serie A

Lazio întoarce rezultatul cu Torino și continuă cursa pentru titlu în Serie A

lazio-torino-serie-a

Lazio Roma a învins-o în această seară cu scorul de 2-1 (0-1), în deplasare pe Torino într-un meci din etapa a 29-a din Serie A.

Andrea Belotti a deschis scorul pentru gazde în minutul 5 din penalty. Golgheterul Serie A, Ciro Immobile, a egalat în minutul 48 ajungând astfel la 28 de reușite în campionat. Marco Parola a adus victoria capitolinilor în minutul 72.

Românul, Radu Ștefan a fost integralist la Lazio.

Cu această victorie, Lazio acumulează 68 de puncte și vine la un punct în spatele liderului Juventus care are un joc mai puțin. Torino este pe 14 cu 31 de puncte.

Etapa viitoare, Torino va juca în deplasare cu Juventus, iar Lazio va primi vizita lui AC Milan.

radu-stefan-meciuri-lazio-serie-a
Radu Ștefan a devenit fotbalistul cu cele mai multe meciuri din istoria lui Lazio în Serie A