Home > Fotbal > Lazio pierde și cu Lecce în deplasare și iese definitiv din lupta pentru titlu

Lazio pierde și cu Lecce în deplasare și iese definitiv din lupta pentru titlu

lazio-lecce-serie-a

Lecce a învins-o în această seară pe teren propriu pe Lazio cu scorul de 2-1 (1-1), într-o partidă contând pentru etapa a 31- din Serie A.

Felipe Caicedo a deschis scorul pentru capitolini în minutul 5. Khouma Babacar a restabilit egalitatea în minutul 30. Fabio Lucioni a adus victoria lui Lecce în minutul 47.

La oaspeți Radu Ștefan a fost titular și a fost schimbat la pauză. El a fost la cea de a 377-a prezență în tricoul lui Lazio, ceea ce îl lasă singur pe locul 3 în topul celor mai multe meciuri din istoria romanilor.

Cu această victorie, Lecce urcă pe locul 17 cu 28 de puncte. Lazio se menține pe 2 cu 68 de puncte.

Etapa viitoare, Lecce va juca în deplasare la Cagliari, iar Lazio va primi vizita lui Sassuolo

radu-stefan-meciuri-lazio-serie-a
Radu Ștefan a devenit fotbalistul cu cele mai multe meciuri din istoria lui Lazio în Serie A