Home > Fotbal > CS Mioveni și Rapid protagonistele celui de-al doilea egal fără goluri din play-off-ul ligii secunde

rapid-mioveni-liga-2

CS Mioveni a remizat pe teren propriu cu Rapid, scor 0-0 în prima etapă a play-off-ului ligii secunde.

Prima repriză a fost una echilibrată, în care cele două echipe și-au împărțit ocaziile de gol. În partea a doua, giuleștenii, care au avut aproape o repriză un om în plus după eliminarea lui Costin din minutul 53, au dominat jocul și deși au avut câteva ocazii importante nu au reușit să marcheze.

CS Mioveni: Croitoru – Ghiță, Beța, Burnea, Stoica – Costin, Șerban – Rădescu, Massaro (Anghelina 61′), Coșereanu – Măzărache (Balint 70′). Antrenor: Claudiu Niculescu;

Rapid: Popa – Bonnin, Mallo, Iacob, Goge – Lazăr (Alexandru 68′), Jorza – Sefer, Drăghiceanu, Alami (Djuric 77′) – Hlistei. Antrenor: Dan Alexa;

Adrian Viorel Cojocaru – Adrian Popescu, Vlad Bârleanu;

CS Mioveni: 55′ Stoica;

Rapid: 53′ Hlistei, 71′ Drăghiceanu, 73′ Alami, 87′ Bonnin;

CS Mioveni: 57′ Costin;

După acest egal, Mioveni se află pe 2 cu 21 de puncte, iar Rapid pe 5 cu 20 de puncte.

Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Rapid ar trebui să joace cu Petrolul pe Ilie Oană.