Home > Fotbal > Remontada superbă a lui Milan în derby-ul cu Juventus

Remontada superbă a lui Milan în derby-ul cu Juventus

milan-juventus-serie-a

AC Milan a învins-o în această seară pe San Siro pe Juventus, scor 4-2 (0-0), în derby-ul etapei a 31-a din Serie A.

Adrien Rabiot a deschis scorul pentru Juventus în minutul 47. Cristiano Ronaldo a majorat avantajul oaspeților în minutul 53. Zlatan Ibrahimovic a redus din diferență din penalty în minutul 62. Frank Kessie a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 66. După numai un minut, Rafael Leao a adus-o pe Milan în avantaj. Ante Rebic a închis tabela la 4-2 în minutul 80.

Cu acest succes, Milan urcă pe 5 cu 49 de puncte. Juventus rămâne în continuare lider cu 75 de puncte, la șapte puncte în fața lui Lazio.

Etapa viitoare, Milan va juca în deplasare la Napoli, iar Juventus va primi vizita Atalantei.