Home > Fotbal > Lazio întoarce scorul cu Fiorentina și rămâne în cursa pentru titlu în Serie A

Lazio întoarce scorul cu Fiorentina și rămâne în cursa pentru titlu în Serie A

lazio-fiorentina-serie-a

Lazio Roma a învins-o în această seară pe „Olimpico” pe Fiorentina, scor 2-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 28-a din Serie A.

Echipa din Firenze a deschis scorul în minutul 25 prin Frank Ribery. Lazio a egalat în minutul 67 printr-un penalty transformat de Ciro Immobile. Luis Alberto a adus victoria capitolinilor în minutul 83.

Românul Radu Ștefan a jucat la Lazio de la începutul reprizei secunde.

Cu această victorie, Lazio face 65 de puncte și se menține pe locul doi la patru puncte în spatele lui Juventus. Fiorentina este pe 13 cu 31 ce puncte.

Etapa viitoare, Lazio va juca în deplasare cu Torino, iar Fiorentina va primi vizita lui Sassuolo.

Tot astăzi în Serie A, Brescia și Genoa au remizat 2-2, iar Cagliari a învins-o pe Torino cu scorul de 4-2.

radu-stefan-meciuri-lazio-serie-a
Radu Ștefan a devenit fotbalistul cu cele mai multe meciuri din istoria lui Lazio în Serie A