Home > Fotbal > Egal spectaculos între Sepsi și Viitorul la Sf. Gheorghe

Egal spectaculos între Sepsi și Viitorul la Sf. Gheorghe

sepsi-viitorul-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe și Viitorul au remizat spectaculos în această seară, scor 3-3 (1-2), într-un meci contând pentru etapa a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

În minutul 11, Iancu a deschis scorul pentru oaspeți din penalty dictat în urma unui hent a lui Carnat. Viitorul și-a dublat avantajul în minutul 17 prin Ghiță care a reluat din voleu o centrare în careu a lui Iancu. Gazdele au redus din handicap în minutul 42 prin Fulop care a reluat cu capul în urma unei lovituri de colț.

Viitorul a refăcut diferența de trei goluri în minutul 58 prin Cosmin Matei care a creat o fază superbă împreună cu Gabi Iancu. Sepsi a redus din nou din diferență în minutul 58 prin Vașvari dintr-un penaly dictat în urma unui fault în careu a lui Artean asupra lui Safranko. Egalarea a venit în minutul a venit în minutul 86, Safranko fructificând cu capul o centrare înaltă în careu.

Sepsi: Niczuly – Carnat, Bouhenna, Tincu, Ștefan – Vașvari (65′ Velev) – Popescu ( 32′ Ștefănescu), Fulop (46′ Achahbar), Kovacs( 79′ Csiszer), Fulop – Karanovic (46′ Safranko). Antrenor: Leo Grozavu;

Viitorul: Căbuz – Boboc (56′ Dusaut), Mladen, Ghiță, Ganea – Ciobanu, Artean (68′ Iacob), Achim ( 59′ de Nooijer) – Iancu, Rivaldinho (67′ Munteanu), Matei (67′ Chițu);

Andrei Antonie – Vlad Bîrleanu, Adrian Vornicu;

Sepsi: 11′ Carnat, 32′ Bouhenna, 51′ Vașvari;

Viitorul: 36′ Boboc, 64′ Artean;

Sepsi 48′ Carnat;

Cu acest egal, cele două echipe îsi păstrează locurile în clasament, Viitorul locul 7 cu 31 de puncte, Sepsi locul 8 cu 24 de puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Viitorul va primi vizita lui Dinamo.