Home > Fotbal > Pas greșit pentru Barcelona în deplasare la Celta Vigo

Pas greșit pentru Barcelona în deplasare la Celta Vigo

barcelona-celta-la-liga

Celta Vigo și Barcelona au remizat în această seară, scor 2-2 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 32-a din La Liga.

Luis Suarez a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 20. Fedor Smolov a restabilit egalitatea în minutul 50. Același Suarez i-a readus pe catalani în avantaj în minutul 67. Iago Aspas a egalat din nou în minutul 88, stabilind scorul final.

Cu acest egal, Celta face 34 de puncte și este pe locul 16. Barca trece pe primul loc cu 69 de puncte, dar dacă mâine Real va câstiga în deplasare la Espanyol îi vor depăși cu două puncte.

Etapa viitoare, Celta va juca în deplasare cu Mallorca, iar Barcelona va primi vizita lui Atletico Madrid.

Într-un alt meci disputat astăzi în La Liga, Athletico Bilbao a învins-o cu 3-1 pe Mallorca.

real-madrid-bilbao-la-liga
Real Madrid din ce în ce mai aproape de titlu după victoria din deplasare de la Bilbao
barcelona-sevilla-la-liga
Barcelona nu poate trece de Sevilla și este în pericol să fie egalată la puncte de Real