Home > Uncategorized > Meci cu garda jos între Dinamo și Chiajna

Meci cu garda jos între Dinamo și Chiajna

dinamo-chiajna

Dinamo a jucat în această seară pe teren propriu contra celor de la Concordia Chiajna în etapa a 4a a play-out-ului.

Mircea Rednic a ales pentru această partidă să trimită pe teren următorul prim 11: Mandanda- Dussaut, Klimavicius, Ciobotariu, Aliji- Zenke, Nistor, Filip, Sorescu- Montini, Papazoglou. Pe parcursul partidei au mai intrat : Ricardo Grigore, Jaadi, N’diaye.

Chiajna a început tare partida, iar în minutul 3, Goronsov l-a pus la încercare pe Mandanda din lovitură liberă. Totuși Dinamo a început să echilibreze treptat partida, iar în minutul 29 la prima ocazie importantă, Papazoglou reia în plasă centrarea excelentă a lui Aliji. Până la pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil, așa că la cabine s-a intrat cu 1-0.

Imediat după pauză, Papazoglou reușeste dubla, finalizând sigur din câțiva metri o centrare de pe partea dreaptă a lui Dussaut.  În minutul 55, Dinamo marchează și cel de al treilea gol prin Zenke, care a înscris după o combinație cu Papazoglou.  În minutul 68, Concordia reduce din handicap, prin proaspătul intrat pe teren Ivanovic care înscrie printr-un voleu superb din interiorul suprafeței de pedeapsă.  După 3 minute, Dinamo replică. Jaadi scacă singur cu Rîmniceanu, însă acesta intervine salvator la încercarea de scăriță a belgianului. La ultima fază a meciului, Bawab înscrie cu capul și reduce diferența la numai un gol, însă prea tarziu pentru a putea încerca egalarea.

Dinamo câstigă în fața Concordiei cu 3-2 ajunge la 25 de puncte și urcă provizoriu pe primul loc al play-out-ului. Următoarea partidă pentru Dinamo va avea loc, Vineri, 12 Martie, la Iași, împotriva celor de la Poli.