Home > Tenis > Mihaela Buzărnescu, învinsă fără drept de apel în primul tur la Gippsland Trophy

mihaela-buzarnescu-invinsa-wta-melbourne

Mihaela Buzărnescu, nr. 137 WTA, a fost învinsă în primul tur la Gipssland Trophy de rusoaica Daria Kasatkina, nr. 71 WTA, scor 1-6, 1-6, după o oră și trei minute de joc.

Primul set a început cu un schimb de break-uri, apoi rusoaica a izbutit să câstige cinci game-uri la rând cu ajutorul cărora și adjudecat primul set cu 6-1.

Și în actul secund Kasatkina a început la fel de bine și s-a desprins la 2-0. Mihaela a reușit să facă un break și să vină la 1-2, însă apoi rusoaica a reușit să ia patru game-uri la rând și a câstigat și setul secund cu 6-1.

Este cea de a doua victorie din tot atâtea posibile pentru Kasatkina împotriva Mihaelei, după cea din 2019 de la San Jose când și atunci s-a impus destul de clar cu un dublu 6-2.