Home > Fotbal > Milan învinge clar în deplasare pe Lecce și se aproprie de locurile de cupe europene

milan-lecce-serie-a

AC Milan a învins-o fără drept de apel în deplasare pe Lecce, scor 4-1 (1-0), într-un meci contând pentru etapa a 26-a din Serie A.

Samu Castillejo a deschis scorul în minutul 26 pentru oaspeți. Marco Mancosu a egalat din penalty în minutul 54. Giacomo Bonaventura a readus-o pe Milan în avantaj la faza imediat următoare. După numai două minute, Ante Rebic a făcut 3-1. Rafael Leao a înschis tabela a închis tabela la 4-1 în minutul 72.

Cu această victorie, Milan urcă pe locul 7 cu 39 de puncte, iar Lecce rămâne pe 18 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, Lecce va juca în deplasare cu Juventus, iar Milan va primi vizita Romei.