Home > Fotbal > O nouă victorie dramatică pentru Lazio în Serie A

O nouă victorie dramatică pentru Lazio în Serie A

Echipa românului Radu Ștefan , Lazio Roma, a câstigat cu 2-1 în deplasarea de la Brescia obținând a noua victorie consecutivă în serie A.

Brescia, echipa aflată pe locul 18, a deschis scorul prin Mario Balotelli. Aceștia au rămas însă în 10 oameni în minutul 40, după eliminarea lui Andrea Cistana pentru două cartonașe galbene primite în numai cinci minute.

Lazio a egalat prin Cirro Immobile în minutul 42 din penalty. Tot atacantul italian a adus victoria romanilor, în minutele de prelungiri ale meciului.

Ștefan Radu a jucat 60 de minute pentru Lazio.

Cu această victorie, Lazio acumulează 39 de puncte și se află pe locul 3, la trei puncte în spatele lui Inter și Juventus.

Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”