Home > Fotbal > Real face spectacol cu Eibar la prima reprezentație de la reluarea campionatului

real-madrid-eibar-la-liga

Real Madrid a învins în această seară pe teren propriu pe Eibar, scor 3-1 (3-0), într-o partida contând pentru etapă a 28-a din La Liga.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 4 prin Toni Kroos. Sergio Ramos a dublat avantajul lui Real în minutul 30. Marcelo a stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 37.

Oaspeții au înscris golul de onoare în minutul 60 prin Pedro Bigas.

După această victorie, Real Madrid acumulează 59 de puncte și vine din nou la două puncte în spatele Barcelonei care conduce clasamentul. Eibar se menține pe locul 16 cu 27 de punte.

Etapa viitoare, Real Madrid va primi vizita Valenciei, în timp ce Eibar va juca acasă cu Athletico Bilbao.