Home > Fotbal > Egal palpitant pe Mestalla între Valencia si Levante

Egal palpitant pe Mestalla între Valencia si Levante

Valencia a remizat în această seară cu Levante pe teren propriu, scor 1-1 (0-0) în etapa a 28-a din La Liga, prima după pandemia provocată de noul coronavirus.

După eliminarea lui Roger de la oaspeți în minutul 78, Valencia părea desprinsă în câștigătoare, trupa de pe Mestalla deschizând scorul prin Rodrigo în minutul 90.

Totuși, Levante nu a renunțat la lupta, iar în al șaselea minut de prelungire după un fault în careu a lui Mouctar Diakhaby, centralul partidei arată punctul cu var. Gonzalo Melero transformă fără emoții și stabilește scorul final, 1-1.

Cu acest egal, Valencia rămâne pe locul 7 și tremură serios pentru prezența în sezonul următor al cupelor Europene. De partea cealaltă Levante se menține pe locul 12, departe de primul loc retrogradabil.

Etapă viitoare Valencia va juca în deplasare un meci de foc cu Real Madrid, în timp ce Levante va primi vizită Sevillei.

real-madrid-eibar-la-liga
Real face spectacol cu Eibar la prima reprezentație de la reluarea campionatului