Home > Fotbal > Real Madrid învinge fără probleme pe Getafe și revine în fruntea la La Liga

Real Madrid învinge fără probleme pe Getafe și revine în fruntea la La Liga

Real Madrid a revenit pe primul loc în La Liga, cel puțin pentru câteva ore , datorită victoriei contra lui Getafe.

Portarul David Soria a deviat mingea în propria plasă, încercând să boxeze din fața lui Raphael Varane.

Varane a înscris apoi cu capul din centrarea din lovitura liberă a lui Toni Kroos – gol acordat după consulatarea VAR, din cauza unei poziții suspecte de offside.

Luka Modric a înscris golul trei în minutele de prelungiri din pasa lui Federico Valverde.

Gareth Bale l-a remarcat pe Soria în două rânduri atacantul Țării Galilor rămănând în continuare fără gol marcat din 1 Septembrie.

Getafe, clasată pe locul șapte a avut mai mult ocazii , 15-9 fiind raportul șuturilor în fața lui Real -, dar rareori l-au amenințat serios pe portarul Thibaut Courtois.

Real ajunge cu un punct deasupra Barcelonei, care joacă cu rivali din oraș Espanyol în această seară la ora 22.