Home > Fotbal > Real Madrid revine de la 0-2 și remizează cu Bruges pe Bernabeu

Real Madrid revine de la 0-2 și remizează cu Bruges pe Bernabeu

Real Madrid a revenit de la 0-2 și a remizat cu Club Bruges într-o altă seară dezamăgitoare a Ligii Campionilor pentru deținătoare a 13 trofee ale competiției.

Trupa lui Zinedine Zidane a fost din nou slabă pe Bernabeu și a fost aproape îngenungheată de două goluri norocoase ale lui Emmanuel Dennis, în vârstă de 21 de ani.

Primul gol al nigerianului a venit când a reluat greșit centrarea lui Percy Tau, pacălindu-l și pe Thibaut Courtois care plecase în partea opusă. Inițial anulat pentru ofsaid, golul a fost acordat după consultarea VAR.

La al doilea, Dennis a intrat în careu și l-a executat pe Courtois , care a fost înlocuit de Alphonse Areola la pauză.

Căpitanul Sergio Ramos a răspuns pentru Real, în a doua repriză, cu o lovitură de cap din centrarea lui Karim Benzema, care a fost anulată pentru offside, dar validată de VAR.

După ce căpitanul de la Bruges, Ruud Vormer, a fost eliminat pentru două galbene, Toni Kroos i-a centrat din lovitură liberă lui Casemiro, iar acesta a trimis perfect cu capul restabilind egalitatea.

Real Madrid a fost învinsă cu 3-0 de PSG în primul meci și rămâne pe ultimul loc în grupă.