Home > Fotbal > Villareal produce surpriza în fața lui Bayern

Villareal produce surpriza în fața lui Bayern

villareal-bayern-champions-league

Bayern Munchen a suferit un eșec în lupta pentru tronul fotbalistic al Europei și a evitat o rușine totală doar cu mult noroc în deplasare la Villareal.

În drum spre destinația de vis, Paris, Bayern, care a fost de nerecunoscut pentru perioade lungi de timp, a pierdut meritat cu 0:1 (0:1) în fața lui Villarreal în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

După prima înfrângere în deplasare în ligă după aproape patru ani și jumătate, echipa din Munchen va trebui să aștepte meciul retur de marțea viitoare

Arnaut Danjuma i-a adus în minutul 8 în avantaj pe câștigătorii Europa League , care au eliminat-o surprinzător pe Juventus Torino în optimi. Spaniolii au avut mai multe ocazii, iar bavarezii și golgheterul lor Robert Lewandowski au fost complet inofensivi.

La patru zile de la schimbarea cu cântec de la Freiburg, tânăra vedetă Alphonso Davies și-a sărbătorit revenirea în primul unsprezece după aproape patru luni.