Home > Fotbal > Real Madrid revine pe primul loc în La Liga

Real Madrid revine pe primul loc în La Liga

real-madrid-lider-spania

Real Madrid a învins-o în această seară în deplasare pe Real Sociedad cu scorul de 2-1 (0-0), în ultima partidă a etapei a 30-a din La Liga.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 50 din penalty prin Sergio Ramos. Karim Benzema a dublat avantajul madrilenilor în minutul 70. Sociedad a înscris și ea în minutul 83 prin Mikel Merino, dar nu au mai putut forța și egalarea.

După această victorie, Real Madrid urcă pe primul loc în clasament cu 65 de puncte, la egalitate cu Barcelona. Sociedad este pe 6 cu 47 de puncte.

Etapa viitoare Sociedad va primi vizita Celtei Vigo, în timp ce Real va juca acasă cu Mallorca.