Home > Fotbal > Rednic nu poate învinge Viitorul lui Hagi în Copou

Rednic nu poate învinge Viitorul lui Hagi în Copou

poli-iasi-viitorul-liga-1

Poli Iași a remizat pe teren propriu cu Viitorul, scor 1-1 (1-0), într-un meci contând pentru etapa a 10-a din play-out-ul Ligii 1.

Omoh a deschis scorul pentru gazde în minutul 16 cu un șut deviat din marginea careului. Iancu a egalat în minutul 73, înscriind fără probleme din cinci metri după o pasă excelentă a lui Ganea.

Poli Iași: Axinte – Popadiuc (74′ De Iriondo), Mihalache, Frăsinescu, Cabr al – Grădinaru, Breeveld, Passaglia, Horșia (68′ Chacana) – Omoh (79′ Cristea), Luckassen (80′ Platini). Antrenor: Mircea Rednic;

Viitorul: Tordai – Dussaut (83′ Dulca), Mladen, Ghiță, De Nooijer – Ciobanu (59′ Achim), Artean, Casap (60′ Iacob) – Iancu, Rivaldinho (60′ Munteanu), Ganea (74′ Pitu). Antrenor: Gică Hagi;

Horațiu Feșnic – Alexandru Cerei, Romică Bârdeș;

Poli Iași: 49′ Passaglia;

Viitorul: 31′ Artean, 45′ Dussaut;

Cu acest egal, Poli Iași rămâne pe 12 cu 23 de puncte, iar Viitorul acumulează 39 de puncte și conduce autoritar play-out-ul.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Viitorul va primi vizita Chindiei Târgoviște.