Home > Fotbal > UTA învinge la Mioveni și este din ce în ce mai aproape de promovare

UTA învinge la Mioveni și este din ce în ce mai aproape de promovare

uta-mioveni-liga-2

UTA Arad a învins-o în această seară în deplasare pe CS Mioveni cu scorul de 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa 3-a din play-off-ul ligii secunde.

În minutul 4, Ursu a dechis scorul pentru oaspeți fiind servit ideal de Ioniță care a profitat de o bâlbăială în apărarea gazdelor. Ciprian Rus a stabilit scorul final, 2-0, în minutul 86 în urma unui penalty dictat la un hent în careu a lui Bența.

CS Mioveni: Croitoru – Alexe, Beța, Burnea, Stoica (Rădescu 57′) – Șerban, Anghelina – Ișfan (Ghiță 57′), Hergheligiu (Massaro 65′), Coșereanu – Balint. Antrenor: Claudiu Niculescu;

UTA Arad: Iacob – Bustea, Melinte, Ilie, Roumpoulakou – Oroian (Miculescu 46′), Moise, Isac (Rus 89′), Ursu (Ciucur 72′) – Ioniță (Rus 61′), Buhăcianu ( Puşcaş 89′). Antrenor: Laszlo Balint;

Ionuţ Coza – Florin Păunescu , Marius Badea;

CS Mioveni: 42′ Beța, 53′ Coșereanu, 67′ Burnea;

UTA Arad: 67′ Ursu;

CS Mioveni: 84′ Beța;

Cu această victorie, UTA acumulează 29 de puncte și se distanțează la 5 puncte de locul 2 Turris. Mioveni este pe 5 cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu Turris, iar UTA va primi vizita Rapidului.