Home > Fotbal > Remiză în derby-ul Sibiului

Remiză în derby-ul Sibiului

gaz-metan-fc-hermannstadt-liga-1

FC Hermannstadt a remizat în această după-amiază cu Gaz Metan, scor 1-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 21-a din Liga 1.

Mayoral a deschis scorul pentru Hermannstadt în minutul 57, după ce a profitat de o mare eroare a lui Yuri. Chamed a restabilit egalitatea în minutul 72 cu un șut sub transversală din marginea careului.

Hermannstadt: Cristiano – Măţel, Viera, I. Stoica, Issah (Pires ’65) – P. Petrescu (Belu ’56), Dâlbea, Addae (Matricardi ’65) – Mayoral – Sîntean (Vodă ’56), Ster (Aralica ’25). Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Gaz Metan : Pleşca – Trif (Romeo ’64), Yuri, Larie, Butean – Deaconu (Pambou ’71), Da Silva Junior – Valente, Chamed, Horşia (Ciocan ’72) – Niţu (Sambu ’57). Antrenor: Mihai Teja;

Bogdan Dumitrache – Mircea Orbuleț, Bogdan Gheorghe;

Hermannstadt: Viera ’62, Belu ’69, Dâlbea ’82, Mayoral ’84, Stoica ‘87;

Gaz Metan : Larie ’66, Romeo ’79, Valente ’87, Ciocan ‘90+3;

După acest egal, Hermannstadt acumulează 18 puncte și este pe locul 14 în clasament. Gaz Metan este pe 10 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, Hermannstadt va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita Chindiei Târgoviște.