Home > Fotbal > Simona Halep, învinsă clar în sferturi la Gipssland Trophy

Simona Halep, învinsă clar în sferturi la Gipssland Trophy

simona-halep-accidentata-melbourne

Simona Halep, nr. 2 WTA, a pierdut în această dimineață în sferturi la Gipssland Trophy, în fața Ekaterinei Alexandrova, nr.33 WTA, scor 6-2, 6-1, după o oră de joc, într-un meci în care compatrioata noastră a avut probleme vădite la spate.

Simona a început bine partida și s-a desprins la 2-0. Rusoaica, pe fondul problemelor fizice ale sportivei noastre, a reușit să câstige setul după o serie de șase game-uri la rând.

Și setul secund a început perfect pentru Alexandrova care s-a distanțat la 3-0. Simona a reușit și ea să-si facă serviciul odată, dar rusoaica a făcut apoi alte trei game-uri consecutive cu care a închis setul secund la 1.

Rămâne de văzut cât de serioasă este accidentarea Simonei și dacă va afecta în vreun fel prezența sportivei noastre la Australian Open.