Home > Baschet > Steaua învinge Dinamo în prima manșă a sferturilor Cupei României la Baschet

Steaua învinge Dinamo în prima manșă a sferturilor Cupei României la Baschet

Steaua București a învins în această seară pe Dinamo pe teren propriu, scor 83-78 (18-22, 24-26, 19-14, 22-16), în prima manșă a duelului din sferturile Cupei României.

Dinamo a dominat prima jumătate a meciului, iar la pauza mare conduceau cu 48 la 42. Partea a doua le-a aparținut însă în totalitate militarilor care au izbutit să întoarcă scorul și să învingă cu 83-78.

Pentru Steaua au punctat: Jovanovic (21 puncte), Vragovic (20), Harrell Jr (16), Clanton (10), Spasojevic (8), Davis Ii (8).

Pentru Dinamo au marcat: Gugino (17 puncte), Jeremic (13 ), Barro (13), Masters (13), Cane (11), Andrei (8), Badiu (3).

Partida retur va avea loc Duminică, 12 Ianuarie 2020 de la ora 20 în Sala Dinamo.