Home > Fotbal > UTA câstigă în prelungiri la Giurgiu

UTA câstigă în prelungiri la Giurgiu

astra-uta-liga-1

UTA Arad a învins-o în această după-amiază în deplasare pe Astra, scor 2-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 6-a a play-out-ului ligii 1.

Miculescu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 21 după ce a fost deschis excelent în careu de Roger. Merloi a restabilit egalitatea în minutul 81, după ce a pătruns excelent în diagonală după o pasă excelentă a lui David Bruno. Erico a adus victoria arădenilor în minutul 90 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Bustea.

Astra: Lazar (Popa ’46) – David Bruno, Graovac, Găman, Lamanje – Canadija (Raspopovici ’58), Crepulja, Răduţ – Stahl (Merloi ’72), Montini, Gheorghe ( Gheorghe ’15, Balaure ’58). Antrenor Eugen Neagoe;

UTA: FIacob – Peteleu (Roumpoulakou ’79), Erico, Ilie, Şlyakov – Vorobjovas, Miculescu (Petre ’88) – Roger, Hora (Albu ’62), Rusu (Bustea ’79) – Buhăcianu (Antal ’63). Antrenor Laszlo Balint;

Sebastian Colţescu – Andrei Constantinescu, Valentin Dumitru – Ionuţ Coza;

UTA: Ilie ‘6, Buhăceanu ’14, Erico ’45, Iacob ’90+3;

După această victorie, UTA acumulează 28 de puncte și urcă pe locul 9 în clasament. Astra este pe 11 cu 24 de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, iar UTA va primi vizita celor de la Poli Iași.