Home > Fotbal > UTA se impune cu emoții la Mediaș

UTA se impune cu emoții la Mediaș

gaz-metan-uta-liga-1

UTA Arad s-a impus în această după-amiază la Mediaș cu Gaz Metan, scor 2-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 25-a din Liga 1.

Antal a deschis scorul în secunda 45 profitând de o eroare total greșită a lui Buzbuchi. Yuri a restabilit egalitatea în minutul 76 cu o lovitură de cap din marginea careului mic după o centrare din lovitură liberă a lui Chamed. Hora a adus victoria arădenilor în minutul 81 înscriind din fața liniei porții după o nouă eroare gravă a lui Buzbuchi.

Gaz Metan: Buzbuchi – De Moura (Butean ’46), Baco, Matias, Velisar – Alceus (Ze Manuel ’62), Da Silva – Chamed, Deaconu (Morar ’70), Valente (Sambu ’83) – Niţu (Sarr ’46). Antrenor: Mihai Teja;

UTA Arad: Balauru – Peteleu, Melinte, F. Ilie, Shliakov – Antal (Buhăcianu ’65), Vorobjovas, Isac, Rusu (Miculescu ’90) – Petre (Hora ’65), Figueira (Tomozei ’90). Antrenor: Laszlo Balint;

Mladinovici Horia – Grigoriu Mircea, Vatamanu Cosmin;

Gaz Metan: 66′ Baco, 90+1′ Ze Manuel, 90+3′ Sarr;

UTA Arad: 75′ Ilie;

După această victorie, UTA acumulează 33 de puncte și este pe locul 7 în clasament. Gaz Metan este pe 12 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu FCSB, iar UTA va primi vizita campioanei CFR.