Home > Liga 1 > Rapid câstigă un punct cu UTA în 10 oameni

Rapid câstigă un punct cu UTA în 10 oameni

rapid-uta-liga-1

Rapid și UTA au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1) în această seară pe National Arena într-o partidă contând pentru etapa a 23-a din Liga 1.

Ubbink a deschis scorul în minutul 45 pentru oaspeți dintr-un penalty acordat în urma unui hent pe linia porții a lui Junior Morais care a și fost eliminat la această fază. Giuleștii au egalat în minutul 76 prin Bnou cu o lovitură de cap după o centrare excelentă Kait.

După acest egal, Rapid acumulează 33 de puncte și se află pe locul 7 în clasament. UTA este pe 10 cu 28 de puncte

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, în timp ce UTA va primi vizita celor de la Sepsi.

RAPID: Moldovan – Onea, Săpunaru, Albu (Moise ’87), Morais – Sefer (Ilie ’64), Crepulja (Grigore ’46), Kait, Stahl (Ioniţă ’64) – Bălan (Goge ’46), Marzouk. Antrenor: Mihai Iosif.

UTA: Iacob – Vukcevic, Benga, Dima, Shliakov – Vorobjovas, Batha (Ongaro ’84) – Ubbink, Miculescu, Cardoso (Roger ’17) – Laukzemis (Dangubic ’46). Antrenor: Laszlo Balint;