Home > Liga 1 > FC Voluntari se impune fără drept de apel în fața lui Gaz Metan

FC Voluntari se impune fără drept de apel în fața lui Gaz Metan

fc-voluntari-gaz-metan-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această după-amiază pe Gaz Metan cu scorul de 3-1 (2-1), într-o partidă contând pentru etapa a 23-a din Liga 1.

Vadim Rață a deschis scorul în minutul 2 cu un șut senzațional dintr-o bucată din marginea careului care s-a dus sub transversală. Ilfovenii au înscris un nou gol superb în minutul 21 prin Adam Nemec care a prins un șut imparabil de la 25 de metri.

Irobiso a redus din handicap la ultima fază a primei reprize fiind servit perfect de Trif care a speculat o gafă uriașă a portarului Popa. Denis Ciobotariu a făcut 3-1 în minutul 66 cu o lovitură de cap plasată după o centrare excelentă a lui Budescu.

După această victorie, FC Voluntari acumulează 41 de puncte și se află pe locul 3 în clasament. Gaz Metan este pe 13 cu 23 de puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari va juca în deplasare cu CS Mioveni, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la Rapid.

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Vlad – Meleke, Fulop (Budescu ’61) – Costin (Ricardinho ’61), Gheorghe (Merloi ’86), Raţă (Tavares ’86) – Nemec (Lopes ’75). Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Moura, Horj, Kanda (Costea ’78), Dobrescu – Grădinaru, Lixandru, Filip, Francisco Junior (Harfas ’90), Trif (Chamed ’64) – Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru;