Home > Fotbal > Victor Angelescu anunță: „Nu va exista nicio problemă financiară la Rapid”

Victor Angelescu anunță: „Nu va exista nicio problemă financiară la Rapid”

victor-angelescu-probleme-financiare-rapid

Rapid a pierdut aseară la limită în Bănie în fața lui CS Universitatea Craiova în primul meci oficial al giuleștenilor din acest an.

Patronul rapidului, Victor Angelescu, a vorbit despre partidă într-un interviu acordat pentru Fanatik:

„Cred că a fost un joc bun, cu ocazii de ambele părți. Eu cred că ritmul a fost unul destul de bun. Noi am început foarte slab în primele 15-20 de minute. Apoi, am revenit, am avut și ocazii, dar n-am reușit să înscriem.

Până la urmă, să zicem că, la final, au meritat victoria cu un 5%-10% în plus. Au jucat mai bine și au fructificat primele minute. Dar, asta este, mergem mai departe.

Nu cred că a fost o tactică a celor de la Craiova. Cred că au avut toate acele cazuri de COVID. Mai mult poate faptul că nu au putut să facă antrenamentele, pentru că sunt convins că jucătorii s-au antrenat, mai ales dacă au fost asimptomatici”

Angelescu a mai declarat pentru aceeași sursă citată că Rapidul se va bate până la capăt pentru play-off și a dat asigurări că în Giulești nu vor exista probleme financiare:

„Mai sunt opt meciuri, ne vom lupta pentru play-off. Rămânem tot pe locul 7, normal că trebuie să începem să câștigăm puncte. Dar mai sunt opt meciuri și se poate, nu e o diferență prea mare

Rapidul, din punct de vedere financiar, nu l-a ținut APS-ul, ci eu și cu celălalt partener. Nu a pus nimeni bani pentru mine. E un lucru normal. Nu va exista nicio problemă financiară la Rapid, cum nu a existat nici până acuma. Transferuri nu se vor mai face în această iarnă”