Home > Fotbal > Victorie pentru Rapid la Târgu Jiu contra celor de la Viitorul Pandurii

Victorie pentru Rapid la Târgu Jiu contra celor de la Viitorul Pandurii

viitorul-pandurii-rapid-liga-2

Rapid s-a impus în deplasare la Tîrgu Jiu contra celor de la Viitorul cu Pandurii cu scorul de 3-1 (1-0), în prima etapă a ligii secunde.

Antonio Sefer a deschis scorul în minutul 8 pentru oaspeți cu un șut pe jos din marginea careului. Paraschiv a restabilit egalitatea în minutul 58 dintr-un penalty obținut tot de el în urma unui duel cu Pănoiu. Rapid a revenit în avantaj în minutul 65, prin golul înscris de Hlister, dintr-un nou penalty dictat în urma unui fault asupra lui Sefer. Daniel Benzar a stabilit scorul final, 3-1, finalizând simplu o pasă excelentă de la Jorza

Viitorul Pandurii: Bodea – Ciul, Băican, Misăraș, Chiorean – Prejmerean (65′ MitRică), Paunchici – Gîrbiță, Dragu, Bădăuță (46′ Cioiu)– Rusu (34′ Paraschiv). Antrenor: Flavius Stoican;

Rapid: Drăghia – Voicu, Crișan, Manole, Goge – Lazăr, Sefer, Pănoiu – Drăghiceanu (80′ Dulca), Țîră (65′ Pop), Hlistei (65′ Jorja). Antrenor: Adrian Iencsi;

Florin Andrei – Radu Ghiciulescu, Răzvan Nistoran;

Viitorul Pandurii: –

Rapid: –

Cu acest succes, Rapid urcă temporar pe primul loc în clasament, în timp ce Viitorul Pandurii este pe 18.

Etapa viitoare, Viitorul Pandurii va primi vizita celor de la CSM Slatina, iar Rapid va juca pe teren propriu contra celor de la Pandurii Târgu Jiu.