Home > Fotbal > Remiză albă în Gruia între CFR și Sepsi

Remiză albă în Gruia între CFR și Sepsi

cfr-sepsi-liga-1

CFR Cluj și Sepsi au remizat în această seară în Gruia, scor 0-0, într-o partidă contând pentru etapa a 2-a din Liga 1.

A fost un meci în care Ciprian Deac s-a întrecut în ratări monumentale. Întâi în minutul 34, nu a putut să reia din patru metri în poartă centrarea excelentă a lui Butean. Apoi în minutul 56, Deac a ratat un nou penalty, după cel de acum trei zile cu Dinamo Zagreb.

CFR a avut și un gol anulat a lui Cestor pentru o poziție de offside în minutul 89.

CFR CLUJ : Bălgrădean – Susic, Cestor, Burcă, Butean – Itu (69′ Petrila), Hoban (89′ Bordeianu), Păun (70′ Djokovic) – Deac, Rondon (89′ Golofca), Costache (46′ Debeljuh). Antrenor: Dan Petrescu;

SEPSI : Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Ștefan – Achahbar (46′ Bajrovic), Vașvari (9′ Fofana), Purece, Aganovic (83′ Fulop) – Carnat (83′ Mitrea), Ștefănescu (46′ Nouvier). Antrenor: Leo Grozavu;

Adrian Cojocaru – Ovidiu Artene, Marius Nicoară;

CFR CLUJ : 66′ Itu;

SEPSI : 87′ Fofana, 90+2′ Mitrea;

După acest egal, CFR urcă pentru moment pe primul loc cu 4 puncte, în timp ce Sepsi este pe 13 cu un singur punct.

Etapa viitoare, CFR va primi vizita celor de la FC Hermannstadt, în timp ce Sepsi va juca în deplasare cu Astra Giurgiu