Home > Fotbal > Viitorul și Sepsi termină nedecis după o partidă spectaculoasă

Viitorul și Sepsi termină nedecis după o partidă spectaculoasă

viitorul-sepsi-liga-1

Viitorul Constanța a remizat în această după-amiază cu Sepsi Sf. Gheorghe scor 3-3 (2-1), în prima partidă a etapei a 19-a din Liga 1.

Luckassen a deschis scorul pentru gazde în minutul 8, trimițând mingea în plasă cu un șut din marginea careului mic, după ce portarul celor de la Sepsi a resping greșit în față un șut al lui Cosmin Matei.

Gonzalez a restabilit egalitatea în minutul 18, după ce a profitat de o eroare gravă a lui Artean și nu i-a dat nicio șansă lui Cojocaru să intervină.

Luckassen a realizat dubla în minutul 45, după o acțiune personală pe care a finalizat-o cu un șut imparabil din interiorul careului, după ce a driblat doi adversari.

Mitrea a egalat la doi în minutul 48 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Artea asupra lui Gonzalez.

Ciobanu a adus victoria gazdelor în minutul 84, tot dintr-un penalty, acordat după un fault al lui Gonzalez asupra lui Grădinaru.

Safranko a egalat din nou pentru Sepsi în prelungiri, cu o lovitură de cap după o centrare a lui Dumitrescu.

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei (82′ Sabala), Artean, Ciobanu (90+2′ Benzar) – Ely, Luckassen, Mățan (62′ Grădinaru). Antrenor: Mircea Rednic;

Sepsi: Fernandez – Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Csiszer (74′ Dumitrescu) – Tamas (89′ Dumiter), Fofana (74′ Markovic), Tincu, Bajrovic ( 63′ Purece) – Safranko – Eder. Antrenor: Leo Grozavu;

Horațiu Feșnic – Alexandru Cerei, Mihai Marica;

Viitorul: 31′ Luckassen, 78′ Mladen;

Sepsi: 70′ Csiszer, 75′ Tincu, 85′ Markovic;

După acest egal, Viitorul se află pe locul 8 cu 24 de puncte, în timp ce Sepsi este pe 4 cu 32 de puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu Astra, iar Sepsi va primi vizita celor de la FC Voluntari.

sepsi-viitorul-liga-1
Sepsi și Viitorul remizează la Sf. Gheorghe și rămân fără victorie în actualul sezon de Liga 1