Home > Fotbal > Sepsi și Viitorul remizează la Sf. Gheorghe și rămân fără victorie în actualul sezon de Liga 1

sepsi-viitorul-liga-1

Sepsi și Viitorul au remizat în această seară la Sf. Gheorghe, scor 1-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a patra din Liga 1.

Viitorul a deschis scorul în minutul 39, prin Andrei Ciobanu care a înscris dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea fiind și usor deviată. Safranko a egalat în minutul 82, reluând cu capul în poartă o centrare a lui Fulop.

SEPSI: Collado – Csiszer (10′ Dimitrov), Bouhenna, Mitrea – Nouvier (59′ Fulop), Purece (71′ Fulop), Fofana (46′ Ștefănescu), Aganovic, Ștefan – Carnat (46′ Golofca), Safranko. Antrenor: Leo Grozavu;

VIITORUL: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiță, Dussaut – Ciobanu (89′ Bodisteanu), Matei, Casap (64′ Castaneda) – Iancu, Luckassen, Mățan. Antrenor: Ruben de la Barrera;

Colţescu Sebastian – Şovre Octavian, Gheorghe Eugen;

SEPSI: 2′ Fofana, 23′ Nouvier, 47′ Aganovic, 70′ Ștefan;

VIITORUL: 82′ Matei, 90+2′ Mățan;

După acest egal, Sepsi se află pe locul 13 cu 2 puncte, în timp ce Viitorul este pe 15 cu un singur punct.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Viitorul va primi vizita Astrei Giurgiu.