Home > Fotbal > Viitorul și Chindia termină la egalitate într-un meci sărac în faze de poartă

Viitorul și Chindia termină la egalitate într-un meci sărac în faze de poartă

viitorul-chindia-liga-1

Viitorul a remizat în această seară pe teren propriu cu Chindia, scor 0-0, într-o partidă contând pentru etapa a 28-a din Liga 1.

A fost o primă repriză extrem de săracă în faze de poartă, singura ocazie mai importantă aparținându-le celor de la Viitorul în minutul 26, prin Dussaut, al cărui șut din marginea careului mic a fost cu greu respins de Aioani.

Același Dussaut a avut și cea mai importantă ocazie a celei de a doua repriză în minutul 83, când a pătrund în diagonală în careu, însă șutul din marginea careului mic a fost blocat din nou de Aioani.

Viitorul: Cojocaru – Benzar (Pedroso ’84), Mladen, Dobrosavlevici, Dussaud – Matei, Artean, Ciobanu (Jo Santos ’70) – Ganea (Andronache ’80), Tsoumou, Pitu (Grădinaru ’70). Antrenor: Mircea Rednic;

Chindia: Aioani – Martac, Piţian, Celea, Dinu – Neguţ, Dumitraşcu, Raţă, Diaz (Florea ’76) – Neicuţescu (Costea ’69), Popa. Antrenor: Emil Săndoi;

Marcel Bîrsan – Vladimir Urzică, Mihai Marius Marica – Horia Gabriel Mladinovici;

Viitorul: Dobrosavlevici ’25, Matei ’59, Pedroso ’89, Artean ‘90+2;

Chindia: Celea ’62, Popa ’73, Dumitraşcu ‘85;

După acest egal, Viitorul este pe locul 11 cu 31 de puncte, iar Chindia este pe 7 cu 36 de puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar Chindia va primi vizita celor de la FC Voluntari.