Home > Tenis > Ana Bogdan pierde dramatic la Seul un meci pe care l-a avut în mână

Ana Bogdan pierde dramatic la Seul un meci pe care l-a avut în mână

Ana Bogdan, nr. 143 WTA, a întâlnit-o în această dimineață pe Kristie Ahn nr. 93 WTA, in turul secund al turneului de la Seul.
Primul set nu a avut istoric, Ana câstigându-l fără emoții la 0.
În setul secund s-a mers cap la cap cu serviciul până la 3-3. Americanca a reușit break-ul în game-ul al șaptelea, pe care l-a confirmat apoi cu serviciul până la finalul setului pe care l-a câstigat, 6-4.
În decisiv cele două și-au făcut serviciul până la 4-3 pentru sportiva noastră. Aceasta a făcut break-ul și a servit pentru meci. Din păcate nu a reușit să închidă meciul și s-a ajuns în tie break, pe care americanca l-a câstigat clar la 2.
Kristie Ahn o învinge pe Ana Bogdan, scor 0-6, 6-4, 7-6(2) în două ore și 15 minute și merge în sferturi la Seul.