Home > Fotbal > Astra o zdrobește pe Gaz Metan în deplasare

Astra o zdrobește pe Gaz Metan în deplasare

gaz-metan-astra-liga-1

Astra Giurgiu a învins-o în această seară la Medias pe Gaz Metan cu scorul de 4-0 (1-0), în primul meci din etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 1.

Fatai a deschis scorul în minutul 38 profitând de o lipsă de comunicare între Nielsen și Pleșca. Răduț a făcut 2-0 în minutul 49 cu un șut la vinclu de la 20 de metri. Alexandru Ioniță a dus scorul la 3-0 în minutul 65 reluând din cădere o centrare a lui Budescu. Balaure a stabilit scorul final, 4-0, în minutul 75 reluând imparabil cu capul o centrare a lui Radunivic.

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Larie, Juel-Nielsen, Velisar – Popa, De Moura – Ciocan, Drăghici, Trif – Dumitru Cardoso. Antrenor: Dusan Uhrin;

Astra: Lazar – Șerban (23′ Seto), Graovac, Dandea, Radunovic (75′ David Bruno) – Răduț (75′ Gheorghe), Simion, Crepulja, Ioniță (66′ Balaure) – Fatai (66′ Stahl), Budescu. Antrenor: Bogdan Andone;

Marian Barbu – Imre Bucsi, Ferencz Tunyogi;

Gaz Metan: 57′ Butean, 63′ Ciocan, 78′ Larie, 84′ Avram, 86′ Velisar;

După această victorie, Astra se menține pe locul 3 cu 33 de puncte, în timp ce Gaz Metan este pe 6 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va primi vizita lui FCSB, iar Astra va juca la Giurgiu cu CS Universitatea Craiova.

astra-gaz-metan-liga-1
Astra obține cel mai clar succes din acest sezon și ajunge la cinci meciuri fără înfrângere