Home > Fotbal > Astra obține cel mai clar succes din acest sezon și ajunge la cinci meciuri fără înfrângere

astra-gaz-metan-liga-1

Astra Giurgiu a învins-o în această seară pe teren propriu pe Gaz Metan Mediaș, scor 3-0 (3-0), în primul meci al etapei a 15-a din Liga 1.

Montini a deschis scorul pentru gazde în minutul 4 cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Budescu a făcut 2-0 în minutul 38, după ce a fost servit perfect de Montini care a profitat de o gafă a portarului Buzbuchi. Radunovic a dus scorul la 3-0 în minutul 43, cu o lovitură de cap, după o centrare din corner a lui Budescu.

ASTRA : Lazar – Bruno (46′ Găman), Goncalves, Graovac, Radunovici – Crepulja – Merloi (68′ Stahl), Canadija (51′ Moise), Budescu, Riza (16′ Gheorghe) – Montini (68′ Azulay). Antrenor: Eugen Neagoe;

GAZ METAN : Buzbuchi – Butean, Larie, Baco, Romeo – Alceus (73′ Chamed), Horj (46′ Deaconu) – Ciocan (16′ Valente), Pambou, Horșia (46′ Ze Manuel) – Cardoso (73′ Sambu). Antrenor: Jorge Costa;

Rusandu Lucian – Bucsi Imre-Laszlo, Slabu Stelian;

ASTRA : 40′ Merloi, 44′ Canadjija, 80′ Sousa;

GAZ METAN : 15′ Horj, 29′ Alceus, 75′ Larie;

După aceată victorie, Astra urcă pe locul 13 cu 13 pucnte, iar Gaz Metan este pe 14 cu același număr de puncte.

Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la Viitorul.