Home > Fotbal > Atletico Madrid învinge Barcelona și se califică în finala Super Cupei Spaniei

Atletico Madrid învinge Barcelona și se califică în finala Super Cupei Spaniei

Atletico Madrid a produs surpriza și a învins cu 3-2 Barcelona în Arabia Saudită pentru a ajunge în finala Supercupei Spaniei.

Koke i-a adus pe Atletico în startul reprizei a doua.

Lionel Messi a egalat cu un șut senzațional, apoi Antoine Griezmann i-a adus pe Catalani în avantaj.

Alvaro Morata a transformat o lovitură de pedeapsă restabilind egalitatea. Correra a marcat golul victoriei cu un șut care a fost prea puternic pentru Neto.

A fost o repriză secundă plină de evenimente. Messi a avut un un gol anulat de var pentru hent, în timp ce Gerard Pique ar fi putut trimite partida în prelungiri, dar a trimis cu capul peste bară la ultima fază a meciului.

Atletico Madrid se va confrunta cu rivalii din oras Real, care a învins miercuri Valencia cu 3-1, în finala de Duminică .

Coutinho părăsește Barcelona. Unde poate ajunge internaționalul brazilian
Atletico Madrid revine fantastic pe Anfield și merge în sferturile Champions League
Barcelona remizează în deplasare la Napoli și are prima șansă la calificarea în sferturi
Barcelona o învinge pe Getafe și o egalează la puncte pe Real în fruntea la Liga