Home > Tenis > Calificare la pas pentru Simona Halep în turul III la Wuhan

Calificare la pas pentru Simona Halep în turul III la Wuhan

Simona Halep, nr. 6 WTA a întâlnit-o în această dimineață pe Barbara Strycova, nr. 34 WTA în turul secund al turneului de la Wuhan.

Simona a început tare și a luat primele două game-uri, însă cehoaica a revenit și a egalat la doi. De la 3-3, românca a făcut trei game-uri la rând și a închis primul set la 6-3.

În actul secund s-a mers cu serviciul până la 2-1 pentru sportiva noastră. Aceasta a făcut break-ul pentru 3-1, însă Strycova a făcut imediat re-break. De acolo Simona a preluat definitiv controlul partidei, făcând o nouă serie de trei game-uri consecutive, închizând setul secund la 2.

Simona Halep o învinge pe Barbara Strycova, 6-3, 6-2 într-o oră și 25 de minute și se califică în turul 3 la Wuhan.

Acolo ea o va întâlni pe Elena Rybakina, nr. 50 WTA

Mouratoglou_Halep
Patrick Mouratoglou este noul antrenor al Simonei Halep
simona-halep-retragere-miami
Simona Halep s-a retras de la Miami
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells și a dezvăluit din secretele jocului său în acest turneu: ,,Joc cel mai bun tenis al meu aici, deoarece îmi plac condițiile și azi, cu siguranță, nu a fost un meci ușor”