Home > Handbal > Ce urmează pentru România după înfrângerea la limită suferită în fața Olandei?

Ce urmează pentru România după înfrângerea la limită suferită în fața Olandei?

După ce au cedat în ultimele secunde confruntarea în fața campioanei en-titre, scor 31-30, tricolorele au risipit șansele de a accede în sferturile de finală ale competiției, dar rămân în cursă pentru îndeplinirea obiectivului, clasarea între primele 10 echipe ale lumii.

Pentru România urmează alte două partide importante în această fază a competiției. Sâmbătă, de la ora 16:30, vor da piept cu reprezentativa din Puerto Rico, în timp ce luni, de la ora 19:00, vor întâlni în ultima partidă din grupă selecționata Suediei. Ambele meciuri vor putea fi urmărite în direct pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport.

Norvegia – regina lumii. Franța și Danemarca completează podiumul
Adi Vasile, optimist la finalul Campionatului Mondial: „E locul 13 într-o zi de 13”
Tabloul complet al sferturilor de finală de la Campionatul Mondial de handbal feminin