Home > Fotbal > CFR o învinge pe Gaz Metan în Gruia și rămâne aproape de Craiova

CFR o învinge pe Gaz Metan în Gruia și rămâne aproape de Craiova

cfr-gaz-metan-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară în Gruia pe Gaz Metan cu scorul de 2-0 (1-0) în ultimul meci al etapei a 7-a din play-off-ul Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 39 prin Deac dintr-un penalty dictat în urma unui faultat în careu a lui De Moura asupra lui Chipciu. Djokovic a făcut 2-0 în minutul 49 finalizând cu latul din doisprezece metri o minge întoarsă de Deac.

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Itu, Bordeianu (Păun ’46), Djokovici (Hoban ’75)  – Deac (Cestor ’84), Rondon (Omrani ’84), Joca (Chipciu ‘6). Antrenor: Dan Petrescu;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Drăghici (Dogaru ’83), Larie, Nielsen, Velisar – Droppa, Popa (Avram ’75) – Moura, Chamed, Trif (Ciocan ’62) – Cardoso. Antrenor: Dusan Uhrin;

Ovidiu Hațegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe;

CFR Cluj: Rondon ’51 ;

Gaz Metan Mediaş: Larie ‘6, Droppa ’22, Chamed ’35;

CFR Cluj: Boli ’80 ;

Cu această victorie, CFR acumulează 40 de puncte și vine din nou la punct în spatele Craiovei. Gaz Metan este pe 6 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare cu FCSB, iar Gaz Metan va primi vizita Astrei Giurgiu.