Home > Fotbal > CS Universitatea Craiova, victorie clară

CS Universitatea Craiova, victorie clară

craiova-voluntari-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 3-0 (0-0), în ultima partidă a etapei a 4-a din Liga 1.

Gustavo a deschis scorul în minutul 50 cu un șut din marginea careului după o combinație cu Nistor. Cîmpanu a făcut 2-0 în minutul 56 cu un șut la colțul scurt din interiorul careului. Markovic a stabilit scorul final 3-0, la ultima fază a meciului, cu o scăriță superbă după o pasă excelentă a lui Cîmpanu.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (M.Constantin ’75), Găman, Screciu, Bancu – Vînă (Mateiu ’46), Capăţînă (Ofosu ’46), Nistor – Gustavo, Koljic (Markovici ’25), Constantin (Cîmpanu ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf;

FC Voluntari: Rîmniceanu (Neacşu ’46)- Miranda, Tamaş (Achim ’46), Armaş, Briceag – Fulop (Merloi ’65), Raţă, I. Gheorghe – M. Ilie (Tavares ’55), Nemec (Paraschiv ’79), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Arbitru:

Iulian Călin;

Universitatea Craiova: Vînă ’28, Bancu ’65, Screciu ’73;

FC Voluntari: Tamaş ’11, Ilie ’20, Fulop ’30;

Cu această victorie, Craiova acumulează 6 puncte și urcă pe locul 8 în clasament. Voluntari este pe 14 cu 3 puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu UTA, iar Voluntari va primi vizita celor de la Clinceni.

FC-U-Craiova-FC-Voluntari-liga-1
Tamaș aduce victoria lui FC Voluntari în Bănie
Craiova câstigă acasă cu Voluntari și îsi păstrează procentajul maxim în acest început de campionat