Home > Fotbal > Tamaș aduce victoria lui FC Voluntari în Bănie

Tamaș aduce victoria lui FC Voluntari în Bănie

FC-U-Craiova-FC-Voluntari-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această seară în deplasare pe FC U Craiova cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 18-a din Liga 1.

Tamaș a deschis scorul în minutul 77 cu o lovitură din cap după o centrare din corner a lui Rață. Gheorghe a făcut 2-0 în minutul 81 după ce a speculat o gravă eroare a lui Huyghebaert.

Cu această victorie, FC Voluntari acumulează 32 de puncte și urcă pe locul 3 în clasament. U Craiova este pe 14 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, U Craiova va primi vizita celor de la Academica Clinceni, iar FC Voluntari va juca acasă cu CS Universitatea Craiova.

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacici, Diallo (Gajici ’63), Huyghebaert – Asamoah, Albu (Baeten ’63), Marquet – Sidibe (Raicea ’84), C Bălan (Compagno ’62), Bauza (Ondaan ’84). Antrenor Eugen Trică;

Voluntari: M. Popa – Ricardinho (C. Costin ’75), Tamaş, Armaş, Briceag – Droppa, Meleke – Gheorghe (Golan ’88), V. Raţă (Fulop ’85), Marcelo Lopes (Tavares ’85) – Nemec (Merloi ’88). Antrenor Liviu Ciobotariu;

Marcel Bîrsan – Radu Ghinguleac, Tunyogi Ferencz;

U Craiova 1948: Baeten ’87;

Voluntari: Tamaş ’35;

craiova-voluntari-liga-1
CS Universitatea Craiova, victorie clară
Craiova câstigă acasă cu Voluntari și îsi păstrează procentajul maxim în acest început de campionat