Home > Fotbal > Craiova câstigă acasă cu Voluntari și îsi păstrează procentajul maxim în acest început de campionat

craiova-voluntari-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară pe „Ion Oblemenco” pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a patra din Liga 1.

Koljic a deschis scorul în minutul 34, cu un șut în diagonală din marginea careului mic, fiind găsit perfect de Mihăilă. Voluntari a restabilit egalitatea în minutul 57 prin Costin care a reluat imparabil o centrare a lui Grădinaru. Cicâldău a adus victoria Craiovei în minutul 71 executînd în vinclu o lovitură liberă de la 20 de metri.

CRAIOVA: Pigliacelli – Vlădoiu, Constantin, Bălașa, Bancu – Nistor (68′ Baiaram), Bic, Cicâldău – Ivan, Koljic, Mihăilă (85′ Bărbuț). Antrenor: Cristiano Bergodi;

VOLUNTARI: Rîmniceanu – Costin, Balaur, Armaș, Vlad – de Lucas, Căpățînă, Gheorghe – Grădinaru (83′ Puel), Eric (78′ Bortoneanu), Mailat (83 Voinescu) Antrenor: Mihai Teja;

Călin Iulian – Gheorghe Bogdan, Bîrdeş Romică;

VOLUNTARI: 70′ de Lucas, 87′ Voinescu, 90+3′ Căpățămâ;

Cu această victorie, Craiova revine pe primul loc cu 12 puncte, iar FC Voluntari este pe 4 cu 7 puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu FC Argeș, iar FC Voluntari va primi vizita lui Sepsi Sf. Gheorghe.